Casa / IGBT Modules / FS225R12KE4BOSA1
minImg
FS225R12KE4BOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FS225R12KE4BOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 320A 1100W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 320 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 13 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™+ B
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 225A
Package / Case Module
Power - Max 1100 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA