Casa / IGBT Modules / FS225R12OE4PBOSA1
minImg
FS225R12OE4PBOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FS225R12OE4PBOSA1
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 450A 20MW
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 450 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 13 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™+
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 225A
Package / Case Module
Power - Max 20 mW
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA