Casa / IGBT Modules / FS300R12OE4BOSA1
minImg
FS300R12OE4BOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FS300R12OE4BOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 460A 1650W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 460 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 18.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 300A
Package / Case Module
Power - Max 1650 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA