Infineon Technologies
Prodotto No:
FS450R12OE4B61BOSA1
Produttore:
Pacchetto:
AG-ECONOPP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FS450R12OE4 - INSULATED GATE BIP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC Thermistor | Yes |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 660 A |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 28 nF @ 25 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Supplier Device Package | AG-ECONOPP |
| Series | EconoPACK™ |
| Input | Standard |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.1V @ 15V, 450A |
| Package / Case | Module |
| Power - Max | 2250 W |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 3 mA |
| Package | Bulk |
| IGBT Type | Trench Field Stop |