Casa / IGBT Modules / FS500R17OE4DPBOSA1
minImg
FS500R17OE4DPBOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FS500R17OE4DPBOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MOD 1700V 1000A 20MW
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 1000 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 40 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 500A
Package / Case Module
Power - Max 20 mW
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA