Infineon Technologies
Prodotto No:
FS50R06W1E3BOMA1
Produttore:
Pacchetto:
Module
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IGBT MODULE 600V 70A 205W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$40.546
$40.546
24
$36.132851
$867.188424
48
$33.980712
$1631.074176
96
$31.715351
$3044.673696
240
$30.582638
$7339.83312
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| NTC Thermistor | Yes |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 70 A |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 95 pF @ 25 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | EasyPACK™ |
| Input | Standard |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.9V @ 15V, 50A |
| Package / Case | Module |
| Power - Max | 205 W |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Package | Tray |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | FS50R06 |