Casa / IGBT Modules / FS75R12KT4B11BOSA1
minImg
FS75R12KT4B11BOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FS75R12KT4B11BOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 75A 385W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 75 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 4.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™ 2
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 75A
Package / Case Module
Power - Max 385 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA