Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
FWC-30A10F
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 30A 600VAC 5AG
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$52.8485
$52.8485
5
$50.2075
$251.0375
10
$47.5646
$475.646
50
$39.63704
$1981.852
100
$37.67472
$3767.472
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 95 |
| Applications | Electrical, Industrial |
| Response Time | - |
| Approval Agency | CE, UR |
| Current Rating (Amps) | 30A |
| Fuse Type | Cartridge |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 200kA |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm) |
| Product Status | Active |
| Series | FWC |
| Package / Case | 5AG, 10mm x 38mm (Midget) |
| Voltage Rating - AC | 600 VAC |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Class | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |