Casa / IGBT Modules / FZ1200R33KF2CNOSA4
minImg
FZ1200R33KF2CNOSA4
Infineon Technologies
Prodotto No:
FZ1200R33KF2CNOSA4
Descrizione:
IGBT MODULE 3300V 2000A
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 2000 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 150 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 3300 V
Supplier Device Package -
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 4.25V @ 15V, 1.2kA
Package / Case Module
Power - Max 14500 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 12 mA