Casa / IGBT Modules / FZ1500R45KL3B5NPSA1
minImg
FZ1500R45KL3B5NPSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FZ1500R45KL3B5NPSA1
Descrizione:
IHV IHM T
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 1500 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 280 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 4500 V
Supplier Device Package -
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.05V @ 15V, 1.5kA
Package / Case Module
Power - Max 2400000 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA