Casa / IGBT Modules / FZ400R12KS4PHOSA1
minImg
FZ400R12KS4PHOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FZ400R12KS4PHOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V 800A
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 800 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 26 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.7V @ 15V, 400A
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA