Casa / IGBT Modules / FZ500R65KE3C1NPSA1
minImg
FZ500R65KE3C1NPSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FZ500R65KE3C1NPSA1
Pacchetto:
A-IHV130-6
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IHV IHM T XHP 3 3-6 5K
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single Switch
Current - Collector (Ic) (Max) 500 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 135 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 6500 V
Supplier Device Package A-IHV130-6
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.4V @ 15V, 500A
Package / Case Module
Power - Max 2000000 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA