Casa / IGBT Modules / FZ800R33KL2CNOSA1
minImg
FZ800R33KL2CNOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FZ800R33KL2CNOSA1
Pacchetto:
Module
Descrizione:
IGBT MOD 3300V 1500A 9800W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Current - Collector (Ic) (Max) 1500 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 97 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 3300 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.65V @ 15V, 800A
Package / Case Module
Power - Max 9800 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA