G110N06K
Goford Semiconductor
Prodotto No:
G110N06K
Pacchetto:
TO-252
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
N60V,RD(MAX)<6.4M@10V,RD(MAX)<8.
In magazzino : 12428
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5538 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 113 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.4mOhm @ 4A, 10V
Supplier Device Package TO-252
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series -
Power Dissipation (Max) 160W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Goford Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 110A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V