G125-FS11005F1P
Harwin Inc.
Prodotto No:
G125-FS11005F1P
Descrizione:
CONN RCPT 10POS 0.049 GOLD SMD
In magazzino : 65
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.207" (5.25mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps) 2A
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle
Style Board to Board or Cable
Features Jackscrews, Pick and Place, Polarizing Key
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications Automotive, General Purpose
Number of Positions 10
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type Screw Lock
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Circular
Series Gecko SL
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)