G125-MH11005M3P
Harwin Inc.
Prodotto No:
G125-MH11005M3P
Produttore:
Harwin Inc.
Descrizione:
CONN HDR 1.25MM R/A 10POS
In magazzino : 27
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.209" (5.30mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 450V
Contact Finish Thickness - Mating 8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps) 2A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Header
Style Board to Board or Cable
Features Jackscrews, Mating Flange, Pick and Place, Polarizing Key
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 10
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type Screw Lock
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
Contact Finish Thickness - Post 8.00µin (0.203µm)
Contact Shape Circular
Series Gecko SL
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Finish - Post Gold
Insulation Color Green
Contact Length - Post 0.130" (3.30mm)