G125-MS10605M2P
Harwin Inc.
Prodotto No:
G125-MS10605M2P
Descrizione:
CONN HEADER SMD 6POS 1.25MM
In magazzino : 33
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.193" (4.90mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps) 2A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Header
Style Board to Board or Cable
Features Mating Flange, Mounting Flange, Pick and Place
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 6
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type Threaded
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Circular
Series Gecko SL
Row Spacing - Mating 0.049" (1.25mm)