G2R-2-T130-AC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
G2R-2-T130-AC24
Descrizione:
POWER RELAYS - POWER PCB RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 37.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 260 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 7.2 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G2R
Operate Time 15 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 19.2 VAC