G6B-2214P-US-AP-DC24
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
G6B-2214P-US-AP-DC24
Descrizione:
POWER PCB RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 12.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.92 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G6B
Operate Time 10 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC