G6JU-2FS-Y-DC45
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
G6JU-2FS-Y-DC45
Descrizione:
LOW SIGNAL SMT LATCHING RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 22 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 204 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type Telecom
Coil Insulation -
Series G6J-Y
Operate Time 3 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 4.5VDC
Must Operate Voltage 3.38 VDC