Casa / Ceramic Capacitors / GA0402A101FXBAC31G
minImg
GA0402A101FXBAC31G
Vishay Vitramon
Prodotto No:
GA0402A101FXBAC31G
Produttore:
Vishay Vitramon
Descrizione:
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 100 pF