Casa / Ceramic Capacitors / GA0402A2R7DEXAI34G
minImg
GA0402A2R7DEXAI34G
Vishay Vitramon
Prodotto No:
GA0402A2R7DEXAI34G
Descrizione:
CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2.7 pF