Casa / Ceramic Capacitors / GA0402A820FXAAC31G
minImg
GA0402A820FXAAC31G
Vishay Vitramon
Prodotto No:
GA0402A820FXAAC31G
Descrizione:
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 82 pF