Casa / Ceramic Capacitors / GA0402D120FXAAC31M
minImg
GA0402D120FXAAC31M
Vishay Vitramon
Prodotto No:
GA0402D120FXAAC31M
Descrizione:
CAP CER 12PF 50V HI FREQ 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 12 pF