Casa / Ceramic Capacitors / GA0805Y392MXABC31G
minImg
GA0805Y392MXABC31G
Vishay Vitramon
Prodotto No:
GA0805Y392MXABC31G
Descrizione:
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3900 pF