Casa / Ceramic Capacitors / GA0805Y563MBABE31
minImg
GA0805Y563MBABE31
Vishay Vitramon
Prodotto No:
GA0805Y563MBABE31
Produttore:
Vishay Vitramon
Descrizione:
CAP CER 0.056UF 25V 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series GA
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.056 µF