Casa / Ceramic Capacitors / GA1206Y271JBLBT31G
minImg
GA1206Y271JBLBT31G
Vishay Vitramon
Prodotto No:
GA1206Y271JBLBT31G
Descrizione:
CAP CER 270PF 630V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 270 pF