GDZ4V3B-HG3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
GDZ4V3B-HG3-08
Descrizione:
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, GDZ-G
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms