GMA300F-56-R3
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
GMA300F-56-R3
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 56V 302W
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 56V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.44" H (101.6mm x 50.8mm x 36.6mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.4 A
Series GMA (300W)
Power (Watts) 302W