GMC01X7R471K10NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC01X7R471K10NT
Descrizione:
CAP CER 470PF 10V X7R 01005
In magazzino : 980000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 470 pF