GMC04X5R473J25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC04X5R473J25NT
Descrizione:
CAP CER 0.047UF 25V X5R 0402
In magazzino : 80000
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.047 µF