Casa / Ceramic Capacitors / GMC04X5R475M4R0NT
minImg
GMC04X5R475M4R0NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC04X5R475M4R0NT
Descrizione:
CAP CER 4.7UF 4V X5R 0402
In magazzino : 2630000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 4.7 µF