GMC04X7R332K16NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC04X7R332K16NT
Descrizione:
CAP CER 3300PF 16V X7R 0402
In magazzino : 190000
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 3300 pF