GMC04Y5V105Z25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC04Y5V105Z25NT
Descrizione:
CAP CER 1UF 25V Y5V 0402
In magazzino : 450000
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 1 µF