Casa / Ceramic Capacitors / GMC10X7R681K100NT
minImg
GMC10X7R681K100NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC10X7R681K100NT
Descrizione:
CAP CER 680PF 100V X7R 0603
In magazzino : 36000
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 680 pF