GMC10Y5V225Z10NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC10Y5V225Z10NT
Descrizione:
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 2.2 µF