Casa / Ceramic Capacitors / GMC21CG430J100NTQ
minImg
GMC21CG430J100NTQ
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC21CG430J100NTQ
Descrizione:
CAP CER 43PF 100V C0G/NP0 0805
In magazzino : 20000
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 43 pF