Casa / Ceramic Capacitors / GMC21X5R683M100NT
minImg
GMC21X5R683M100NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC21X5R683M100NT
Descrizione:
CAP CER 0.068UF 100V X5R 0805
In magazzino : 6000
Prezzo Ext
  • 2000
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.068 µF