Casa / Ceramic Capacitors / GMC21X7R103K100NTD
minImg
GMC21X7R103K100NTD
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC21X7R103K100NTD
Descrizione:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
In magazzino : 200000
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 10000 pF