Casa / Ceramic Capacitors / GMC31X7R473K100NT
minImg
GMC31X7R473K100NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC31X7R473K100NT
Descrizione:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
In magazzino : 276000
Prezzo Ext
  • 4000
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.047 µF