GMC31Y5V224Z16NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC31Y5V224Z16NT
Descrizione:
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.22 µF