Casa / Ceramic Capacitors / GMC40X7R473K100NT
minImg
GMC40X7R473K100NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC40X7R473K100NT
Descrizione:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1808
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.047 µF