Casa / Ceramic Capacitors / GMC43X7R824K100NT
minImg
GMC43X7R824K100NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC43X7R824K100NT
Descrizione:
CAP CER 0.82UF 100V X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.82 µF