Casa / Ceramic Capacitors / GMC45X7R104K200NT
minImg
GMC45X7R104K200NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC45X7R104K200NT
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1825
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.248" W (4.50mm x 6.30mm)
Series GMC
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.126" (3.20mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.1 µF