Casa / Ceramic Capacitors / GMC57X7R154K200NT
minImg
GMC57X7R154K200NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC57X7R154K200NT
Descrizione:
CAP CER 0.15UF 200V X7R 2225
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.15 µF