GMC57Y5V107Z10NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Prodotto No:
GMC57Y5V107Z10NT
Descrizione:
CAP CER 100UF 10V Y5V 2225
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 100 µF