Casa / TVS Diodes / GSOT12C-HG3-08
minImg
GSOT12C-HG3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
GSOT12C-HG3-08
Descrizione:
TVS DIODE 12VWM 26VC SOT23
In magazzino : 15000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 115pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 13.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 312W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)