Casa / Diode Arrays / GSXD060A015S1-D3
minImg
GSXD060A015S1-D3
SemiQ
Prodotto No:
GSXD060A015S1-D3
Produttore:
SemiQ
Pacchetto:
SOT-227
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 150V 60A SOT227
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-227
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 mA @ 150 V
Series -
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 880 mV @ 60 A
Mfr SemiQ
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 60A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C