Casa / Single IGBTs / GT20J341,S4X(S
minImg
GT20J341,S4X(S
Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
GT20J341,S4X(S
Pacchetto:
TO-220SIS
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DISCRETE IGBT TRANSISTOR TO-220S
In magazzino : 6
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Test Condition 300V, 20A, 33Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 90 ns
Switching Energy 500µJ (on), 400µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 20 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 60ns/240ns
Supplier Device Package TO-220SIS
Current - Collector Pulsed (Icm) 80 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 20A
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Power - Max 45 W