GT8E-24DP-2H(01)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
GT8E-24DP-2H(01)
Descrizione:
CONN HEADER SMD R/A 24POS 2MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.403" (10.23mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features Board Lock
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)